Poczytaj o pętli „Olimpijska P&R”

Pętla tramwajowa "Olimpijska"

Na zaprzyjaźnionej stronie internetowej „Historia transportu publicznego” ukazała się kolejna publikacja dotycząca toruńskiej komunikacji miejskiej. Tym razem autor, Jakub Lipski, pisze o pętli „Olimpijska P&R”, ale można tam znaleźć wiele innych toruńskich wątków.

„Zlokalizowana na skraju sporego wielkopłytowego osiedla mieszkaniowego „Na Skarpie” toruńska pętla Olimpijska P&R użytkowana jest liniowo od roku 1986, kiedy to miasto zdecydowało się na rozbudowę sieci tramwajowej i wydłużyło linię z pętli Ślaskiego (okolice obecnego ronda adw. S. Michałka) wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja do pętli Olimpijska P&R ulokowanej przy rondzie Toruńskich Olimpijczyków po północnej stronie ulicy Konstytucji 3 Maja. Na początku końcówka nosiła nazwę od osiedla, na którym się znajduje, czyli „Na Skarpie”. Z czasem zmieniono ją na „Olimpijska” (od sąsiedniej ulicy) a z racji uruchomienia tuż obok pętli parkingu typu Park and Ride w połowie ubiegłego roku dodano do nazwy jeszcze „P&R” i tak od tamtego momentu do teraz użytkowana jest nazwa „Olimpijska P&R” – czytamy w publikacji.

Autorowi dziękujemy za zainteresowanie, a wszystkich zachęcamy do lektury całego artykułu: https://www.htp.org.pl/torun-petla-olimpijska-pr/

Fot. Jakub Lipski, Z pasji do komunikacji