Protest rolników – będą problemy z komunikacją miejską

Protest rolników

Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, tak jak przy poprzednich protestach, będzie starał się na bieżąco informować, jak funkcjonuje komunikacja miejska.

Jak poinformował Urząd Gminy Lubicz, protest ma się rozpocząć w czwartek 29 lutego o godz. 10:00 i trwać do piątku 1 marca do godz. 23:00. Rolnicy będą blokować DK 15 oraz wjazd na autostradę. Uczestnicy zapowiadają całkowitą blokadę kilku kluczowych skrzyżowań na trasie oraz blokadę wjazdu na autostradę na węźle Turzno. Blokada dróg i wjazdu na autostradę będzie całkowita, a zjazd cyklicznie przejezdny.

W czwartek rano autobusy linii podmiejskich nr 111 i 112 będą kursowały normalnie, ale należy się spodziewać, że od ok. godz. 10:00, gdy przejazd zostanie zablokowany, ruch na tych liniach będzie utrudniony. Możliwe będzie skracanie tras przejazdu do Rogówka, Grębocina i Kolonii Papowskiej. W przypadku zablokowania również ul. Olsztyńskiej wystąpią utrudnienia na liniach miejskich nr 30, 39 i 44, co może skutkować opóźnieniami bądź skróceniem trasy do przystanku Cegielnia.

Tak jak podczas poprzednich protestów Miejski Zakład Komunikacji w miarę możliwości będzie starał się informować pasażerów na bieżąco, gdzie występują utrudnienia w kursowaniu autobusów.

Bieżące informacje o tym, jak funkcjonuje komunikacja miejska w czasie protestu rolników, będzie można znaleźć na stronie internetowej www.mzk-torun.pl oraz na profilu MZK na Facebooku.

Protestujący rolnicy mają blokować następujące punkty:

  • Rondo Solidarności na DK 15,
  • skrzyżowanie w Gronowie,
  • skrzyżowanie Turzno-Brzeźno,
  • skrzyżowanie Rogówko-Jedwabno,
  • skrzyżowanie w Grębocinie (DW 552).

Fot. Wojtek Szabelski