MZK żegna Rok Kopernika

Grafika stacja paliwRysunek autobusu

Dobiega końca Rok Kopernika, w którym świętowaliśmy uroczyście 550. rocznicę urodzin toruńskiego astronoma. Obchody w naszym mieście zakończy 10 grudnia 2023 r. uroczysty koncert w Arenie Toruń, a poprzedzą go warsztaty rodzinne przygotowane przez miejskie instytucje. Nie zabraknie również stoiska MZK.

Od godz. 16.00 w Arenie Toruń działać będą stoiska toruńskich instytucji. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Na stoisku MZK promować będziemy nasze inwestycje. Będzie to okazja do obejrzenia wystawy podsumowującej budowę linii tramwajowej na północ Torunia, pokazane zostaną również filmy i prezentacje na ten temat. Dla miłośników komunikacji przygotowaliśmy drobne upominki. By je otrzymać, trzeba będzie wykazać się wiedzą na temat komunikacji miejskiej. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszej strefy. Poza MZK będą m.in. stoiska Baja Pomorskiego, Muzeum Toruńskiego Piernika, Młodzieżowego Domu Kultury, Centrum Kultury Dwór Artusa, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz PGE S.A.

Koncert Muzyka i Kosmos rozpocznie się o godz. 18.00. To widowisko multimedialne z udziałem gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Toruńska Orkiestra Symfoniczna towarzyszyć będzie wokalistom: Roxie Węgiel, Juanowi Carlosowi Cano, Karolinie Leszko, Sylwii Lorens, Kamilowi Franczakowi i Łukaszowi Drapale. Usłyszymy także skrzypce Kamila Skickiego. W repertuarze znajdzie się wiele ponadczasowych utworów związanych tematycznie z  kosmosem. W muzycznej wyprawie drogę oświetli blask Księżyca, który jest motywem przewodnim jazzowego Fly me to the Moon, ballady rockowej Rocket Man czy piosenki reggae Walking on the Moon. Pojawi się także utwór Canto della Terra – pieśń miłosna. Nie mogłoby również zabraknąć znakomitego Stairway to Heaven – ballady przestrzegającej przed chciwym „kupowaniem sobie schodów do nieba”. Pojawi się także słynny utwór Skyfall z filmowego cyklu o Jamesie Bondzie. Niezapomniana piosenka Livin' On The Edge wniesie do wieczoru chwilę zadumy nad kondycją współczesnego świata. Wysłuchamy także dzieł polskich artystów. Koncert urozmaici też piosenka Aleja Gwiazd z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej i Noc komety Budki Suflera. Wieczór wzbogacą najważniejsze przeboje pochodzące z takich filmów jak 2001: Odyseja kosmiczna i Gwiezdne wojny.

Wejściówki

Wstęp na koncert jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki. Karty wstępu dostępne są w następujących miejscach:
- w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia od 27 listopada 2023 r.
- w kasie biletowej TOS od 30 listopada 2023 r. (kasa czynna w czwartki i piątki w godz. 13:00 - 19:00)
- jednej osobie przysługują maksymalnie 4 wejściówki  
 
Wydarzenie finansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Dojedź na koncert komunikacją

A my zachęcamy, by na wydarzenie dotrzeć środkami komunikacji miejskiej. Do Areny Toruń możecie dojechać autobusem linii 10. Nieco dalej zatrzymują się: ul. Kraszewskiego tramwaje linii 1,2 i 4 i autobusy 11, 15, 32 i 131, na ul. Szosa Chełmińska przy Bema tramwaje nr 3 i 6 oraz autobusy linii 27 i 38.

Rok Kopernika w tramwaju

Jednocześnie przypominamy, że w ramach obchodów Roku Kopernika w lutym zorganizowaliśmy urodziny astronoma w tramwaju jego imienia. Była to okazja do spotkania Kopernika i posłuchania ciekawostek na temat jego życia. Ponadto tramwaj przyozdobiony był kosmicznymi grafikami z cytatami z wielkiego odkrywcy.