Otwarty pl. NOT i Szosa Chełmińska, zamknięta ul. Legionów

plac NOT

Budowa nowej linii tramwajowej, która połączy centrum z północno-wschodnią częścią Torunia wchodzi na ostatnią prostą. W najbliższą sobotę 27 maja 2023 r. dla ruchu udostępniony zostanie cały plac NOT i Szosa Chełmińska, ul. Grudziądzka i Dekerta. Nie obejdzie się jednak także bez ostatnich utrudnień. Od niedzieli 28 maja zamknięty zostanie fragment ul. Legionów. Będą to już jednak ostatnie poważne niedogodności. 

Od soboty 27 maja od godzin popołudniowych plac NOT będzie przejezdny we wszystkich relacjach dla ruchu kołowego. Ruch na wprost z Szosy Chełmińskiej w al. Solidarności będzie możliwy. Pojazdy jadące Czerwoną Drogą od strony pl. Niepodległości będą mogły skręcać w lewo w Szosę Chełmińską, która zostanie udostępniona dla ruchu w kierunku Wrzosów. Możliwy też będzie skręt w prawo z ul. Odrodzenia w Szosę Chełmińską i w lewo z Szosy Chełmińskiej w Odrodzenia.

Tzw. „mała Grudziądzka” będzie dostępna we wszystkich relacjach. Ulica Dekerta pozostanie dwukierunkowa zgodnie z tymczasową organizacją ruchu.

Nie będzie uruchomione przejście dla pieszych przez Szosę Chełmińską w relacji Czerwona Droga – Odrodzenia po stronie północnej (przy aptece).

W związku z otwarciem Szosy Chełmińskiej w kierunku Wrzosów inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Zamknięcie ul. Legionów

W tym tygodniu czekają nas także ostatnie już większe utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie ul. Legionów. Mają one związek z budową torowiska i jezdni oraz przejazdu kolejowo-tramwajowego na ul. Legionów:

  • od 26 maja na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińska i Polna zostanie wprowadzone tymczasowe rondo;
  • od 26 maja na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińska i Długa zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, ruch w relacji północ – południe (po Szosie Chełmińskiej) będzie możliwy jednym pasem; powstaną tymczasowe azyle dla pieszych;
  • od 28 maja od godz. wczesno porannych (ok. godz. 4.00) nastąpi zamknięcie dla ruchu pojazdów ul. Legionów pomiędzy rondem Czadcy a ul. Inżynierską.

Wyznaczone zostaną objazdy:

  • od centrum objazd wyznaczony ul. Wielki Rów, Grudziądzką, nową Polną;
  • od os. Wrzosy objazd wyznaczony ul. Polną, Szosą Chełmińską, Długą.

Dojazdy do posesji, parkingi:

  • od strony ronda Czadcy do wysokości bloku przy ul. Legionów 165 (wjazd na parking oraz drogę serwisową) dojazd możliwy po nowo wykonanej zachodniej części ul. Legionów;
  • likwidacja wszystkich miejsc postojowych po stronie zachodniej ul. Legionów od bloku przy ul. Legionów 165 w kierunku przejazdu kolejowego;
  • dojazd do sklepu ALDI i WGK UM Toruń możliwy tylko i wyłącznie od strony ronda Czadcy z wykorzystaniem obecnego wjazdu tymczasowego;
  • wyjazd z ul. Kaliskiego tylko i wyłącznie w kierunku ronda Czadcy;
  • wszystkie wyjazdy z posesji na zamkniętym odcinku tylko i wyłącznie w kierunku ronda Czadcy.

Przepraszamy za utrudnienia, prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

W związku z zamknięciem ul. Legionów inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. O szczegółach poinformujemy niebawem. Wkrótce opublikujemy także mapkę ze schematem tymczasowej organizacji ruchu.